تکنیک استروبینگ این روزها کمی سر و صدای به پا کرده و باعث جذب بسیاری از آرایشگران به این ترند جدید آرایشی شده است. شما تا چه حد با این تکنیک آشنایی دارید؟ میکاپ آرتیست‌های مشهور دائما روش‌های جدیدی را برای مشتریان خود ابداع می‌کنند تا آن‌ها را در رویدادها و یا روی صفحه نمایش برجسته کنند. روش‌های مختلفی برای برجسته کردن وجود دارد و استروبینگ تنها یکی از تکنیک‌های برجسته‌سازی است که می‌توانید امتحان کنید. چه دارای پوست روشن و چه پوست تیره باشید، استروبینگ می‌تواند کل پوست را درخشان کرده و جلوه‌ای منحصربه‌فرد ایجاد کند.

برای روشن شدن بحث استروبینگ و تفاوت آن با کانتورینگ، تصمیم داریم در این مطلب به‌طور کامل به این تکنیک بپردازیم.

استروبینگ چیستتکنیک استروبینگ چیست؟

بسیاری از آرایشگران معتقدند که استروبینگ در واقع یک ترند جدید نیست و در واقع همان هایلایت است؛ اما با کمی تغییر. استروبینگ به معنای درخشش شدید است، گویی که فلاش دوربین از روشنی پوست شما خاموش می‌شود. این تکنیک شامل استفاده از هایلایتر برای برجسته‌سازی و درخشان کردن نقاط کلیدی صورت است. بنابراین روش استروبینگ در حقیقت نوعی هایلایت مانند کانتورینگ، اما ملایم‌تر است. به زمان کمتری نیاز دارد و بدون لایه‌های آرایش، درخششی طبیعی بر روی صورت ایجاد می‌کند. نتیجه نهایی آرایشی سبک و طبیعی است که جوان و تابستانی به نظر می‌رسد.

نقاط روشن و برجسته در تکنیک استروبینگ صورت شامل زیر چشم و بالای استخوان گونه، پل بینی، استخوان ابرو و شقیقه‌ها و نواحی بالای صورت مانند پیشانی است. استروبینگ فقط از نور برای زیبایی چهره شما بهره می‌گیرد. هیچ پودر برنزی یا تیره در اینجا وجود ندارد. هدف اصلی استروبینگ دستیابی به درخششی است که به نظر می‌رسد از درون می‌آید. استروبینگ حواس را از نواحی تیره پژمرده پرت کرده و در عوض روشنایی و شفافیت به صورت اضافه می‌کند.

کانتورینگ صورت چیست؟

در تکنیک کانتورینگ، بخش‌هایی از صورت همچون گونه، زیر چشم  و پیشانی را با کانسیلر یا سایه‌های روشن میکاپ می‌کنیم و بخش‌هایی مانند زیر استخوان گونه یا گودی گونه‌ها، کناره‌های بینی، خط فک و خط رویش موها را که مایلیم عمق بیشتری پیدا کند، با استفاده از برنز کننده یا سایه‌های مخصوص کانتورینگ، تیره می‌کنیم.

تفاوت کانتورینگ با استروبینگ چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت بین استروبینگ و کانتورینگ این است که استروبینگ روشی برای برجسته‌سازی نقاط بلند صورت شما بدون هیچ گونه سایه، برنز یا پودر تیره است. کانتورینگ از استروبینگ کمی پیچیده‌تر است، در این تکنیک از سایه‌های تیره و برنز برای برجسته‌سازی نواحی خاص صورت استفاده می‌شود. بنابراین استروبینگ برای مبتدیان تکنیک ساده‌تری است. اما با این وجود مانند هر تکنیک آرایشی، کسب یک نتیجه خوب مستلزم فراگیری دقیق جزئیات می‌باشد.

استروبینگ چیستمراحل انجام استروبینگ

حالا که با تکنیک استروبینگ بیشتر آشنا شدید، شاید مشتاقید جزئیات و مراحل انجام آن را هم به خوبی فرا بگیرید و از آن در میکاپ روزانه استفاده کنید. برای انجام این تکنیک بسته به نوع و رنگ پوستتان به کمی هایلایتر پودری یا کرمی نیاز دارید. هایلایتر کرمی برای پوست‌های طبیعی و هایلایتر پودری برای همه پوست‌ها مناسب است. نکته مهم اینکه هایلایتر باید دو درجه از پوست شما روشن‌تر باشد تا پوست‌تان زیباتر و طبیعی‌تر به نظر برسد. مراحل استروبینگ به صورت زیر است:

مرطوب کردن

قبل از شروع ترند آرایشی موردعلاقه خود، روال مراقبت از پوست خود را مرور کنید. آخرین مرحله باید آبرسانی و ماساژ پوست با یک مرطوب‌کننده  ملایم مبتنی بر آب باشد. این مرحله صرف‌نظر از نوع و رنگ پوست، برای هر پوستی لازم است.

پرایمر

با استفاده از یک پرایمر باکیفیت در تمام صورت یا نواحی مورد نظر مانند زیر چشم، بینی، گونه‌ها و ناحیه T یک پایه صاف و یک‌دست برای زیرسازی آرایش ایجاد کنید.

جهت خرید پرایمر از سایت کایلی بیوتی کلیک کنید.

اصلاح  رنگ صورت

استروبینگ توجه زیادی را به پوست شما جلب می‌کند، بنابراین می‌خواهید مطمئن شوید که تمام نواقص صورت به‌طور ماهرانه‌ای پوشانده شده است. در این مرحله از انجام تکنیک استروبینگ از یکی از کانسیلرهای اصلاح‌کننده رنگ با پوشش‌دهی کامل استفاده کنید. رنگ سبز می‌تواند قرمزی را خنثی کند و رنگ هلویی می‌تواند به پنهان کردن سیاهی دور چشم کمک کند.

استفاده از هایلایتر

استفاده از هایلایتر مهم‌ترین بخش تکنیک استروبینگ صورت است. در این حالت برای دوری از ظاهر یخ‌زده صورت بهتر است از هایلایترهایی با درخشش کمتر و نیز از پایه‌های سبک استفاده کنید. همچنین هایلایتری را انتخاب کنید که مکمل رنگ پوست شما باشد. اکنون که پایه را مشخص کرده‌اید، زمان آن است که ویژگی‌های خاص صورت خود را برجسته کنید. هایلایت انتخابی خود را روی استخوان گونه، استخوان ابرو، گوشه داخلی چشم، نوک بینی، کمان کوپید و مرکز چانه خود بزنید. اما در استفاده از آن زیاده‌روی نکنید. برای ایجاد جلوه‌ای طبیعی بهتر است از هایلایت پیشانی و یا نقاطی که دچار جوش یا التهاب پوستی هستند، صرف‌نظر کنید.

محو کردن هایلایتر

محو کردن هایلایتر یکی از بخش‌های مهم برای ایجاد ظاهری طبیعی است. برای انجام این مرحله از یک پد یا براش آرایشی کمک بگیرید و با ملایمت و بدون هرگونه فشار مرز هایلایترها را از بین ببرید.

 ماندگار کردن استروبینگ

در این مرحله می‌توانید از یک پودر یا اسپری تثبیت‌کننده در نواحی زیر چشم‌ها، پیشانی و گونه‌ها برای ماندگاری آرایش استروبینگ خود استفاده کنید.

استروبینگ چیستنکات مهم برای استروبینگ

در بخش‌های قبل با مراحل و نحوه انجام تکنیک استروبینگ آشنا شدید. یکی از نکات مهم برای دستیابی به یک استروبینگ زیبا و جذاب، انتخاب هایلایتر مناسب با توجه به طیف رنگ پوست است. دستورالعمل زیر می‌تواند برای شما مفید باشد:

  • هایلایترهای بژ روشن، صورتی و شامپاینی برای پوست روشن
  • هایلایترهای طلایی و رزگلد برای پوست گندمی
  • هایلایترهای تراکوتا و برنز برای پوست سبزه

همچنین از آنجایی که استروبینگ نور را جذب می‌کند و توجه را به نواحی خاصی از صورت جلب می‌کند، بهتر است از قرار دادن هایلایتر مستقیما روی آکنه یا اسکار آکنه حفره‌دار خودداری کنید. این تکنیک آرایشی هر لک یا علامتی که از پوست ناهموار، برجسته یا فرورفته تشکیل شده باشد را برجسته می‌کند.

استفاده از هایلایت استروبینگ در پوست‌های تیره‌تر چشمگیرتر و جذاب‌تر است. می‌توان از آن برای برجسته کردن بهترین ویژگی‌های فرد مانند استخوان گونه، زیر ابروها یا روی کمان کوپید استفاده کرد.

سخن پایانی

به عقیده بسیاری از میکاپ آرتیست‌ها و کارشناسان زیبایی انجام تکنیک استروبینگ یا برق انداختن صورت بسیار ساده‌تر از کانتورینگ است. اما مانند هر تکنیک آرایشی دیگری نمی‌توان تنها با یک بار امتحان آن را به‌طور حرفه‌ای انجام دارد. برای کسب نتیجه دلخواه بهتر است بارها این مراحل را تکرار و تمرین کنید. لازم به ذکر است که استفاده از محصولات آرایشی باکیفیت و استاندارد، اولین مرحله در کسب نتیجه دلخواه از هر نوع آرایشی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *