اشتباهات آرایشی

انسان‌ها همواره دارای روحیه زیبایی طلب هستند و این تمایل آن‌ها هیچ‌گاه از بین نمی‌رود طوری که برای داشتن یک صورت بی‌نقص از ترفند آرایش چهره بهره می‌برند. اما چگونه می‌توان به یک چهره بی‌نقص و زیبا دست یافت؟ خودآرایی مانند هرچیزی یک سری اصول دارد که درصورت عدم آگاهی کافی نسبت به آن افراد دچار اشتباهات آرایشی زیادی می‌شوند.

آرایشی که اصولی انجام شود باعث زیبایی چهره شما می‌گردد؛ اما اشتباهات ناشی از آن می‌تواند فرم صورت را مصنوعی و پیر نشان دهد. به همین خاطر امروز در این مقاله قصد داریم به اشتباهات آرایشی خانم‌ها بپردازیم. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که تا به الان آرایش خود را نادرست انجام داده‌اید و با اصول آن آشنا نیستید مطالب ما را تا انتها دنبال کنید.

اشتباهات رایج آرایشی

قبل از هر چیز در وهله اول باید رایج‌ترین اشتباهات آرایشی خانم‌ها را بشناسید تا با آگاهی کافی نسبت به پوست خود، شناخت لوازم آرایشی و بهداشتی باکیفیت و نحوه به‌کارگیری آن‌ها بتوانید یک چهره زیبا داشته باشید. اصلاح کردن این اشتباهات نیاز به مهارت خاصی ندارد. با دانستن یک سری نکات می‌توانید فرق بین یک آرایش صحیح و غلط را به‌خوبی بفهمید.

اشتباهات قبل از آرایش

قبل از شروع آرایش باید مواردی را رعایت کنید که در زیبایی شما بسیار اثرگذار است. در ادامه مطالب به اشتباهات ارایشی قبل از شروع میکاپ می‌پردازیم:

اشتباهات آرایشی

اشتباهات آرایشی

عدم زیرسازی مناسب پوست

از مراحل اولیه آرایش خوب، زیرسازی پوست است. چربی‌های موجود روی پوست باعث می‌شود که آرایش به خوبی روی صورت شما نخوابد. بنابراین شما باید در ابتدا صورت خود از هر نوع آلودگی و چربی با استفاده از شوینده‌ای مناسب تمیز کرده، سپس آن را با کرم آبرسان مرطوب کنید.

وجود موهای زائد

هنگامی که موهای زائد صورت خود را از بین نبرده باشید زمانی که از مواد آرایشی استفاده‌ می‌کنید بیش‌تر روی چهره شما نمایان می‌شود. به دلیل اینکه موهای زائد باعث از بین رفتن سطح صاف پوست شما می‌شود مواد آرایشی به‌خوبی نمی‌تواند روی چهره شما بنشیند. پس حتما قبل از آرایش صورت خود را از موهای زائد تمیز کنید.

  • آرایش در محیط کم نور

آرایش کردن در محیطی که نور کمی دارد یکی از اشتباهات آرایشی رایج است که باعث می‌شود نتوانید به‌خوبی جزئیات صورت خود را ببینید. همچنين متوجه نمی‌شوید چه میزان از مواد آرایشی را بر پوست خود استفاده کرده‌اید.

  • خرید لوازم آرایشی بدون کیفیت و با رنگ نامناسب

یکی از دلایل اشتباهات مربوط به قبل از آرایش استفاده از لوازم با کیفیت پایین است که می‌تواند به پوست شما آسیب بزند. اینکه شما از چه لوازمی هنگام آرایش استفاده می‌کنید از اهمیت زیادی برخوردار است. از رنگ‌هایی باید در آرایش خود استفاده کنید که با پوست، فرم صورت و لب شما متناسب است. هر رنگی از لوازم آرایشی نمی‌تواند با پوست شما متناسب‌ باشد.

اشتباهات آرایشیاشتباهات هنگام آرایش

در این قسمت به اشتباهات آرایشی که ممکن است حین انجام مراحل رخ دهد می‌پردازیم:

استفاده نکردن از پرایمر

استفاده از پرایمر به عنوان زیرساز پوست باعث صاف و با دوام‌تر شدن آرایش شما می‌شود. در صورتی که از پرایمر استفاده نکنید منافذ باز پوست و چین و چروک‌های صورت شما نمایان می‌شود.

کایلی بیوتی محصولات پرایمر را در برندهای مختلف به فروش می‌رساند، می‌توانید همین الان این محصولات را با هم مقایسه کنید و با توجه به نیاز خود آن را خریداری کنید.

اشتباهات آرایشیاستفاده نادرست از کرم پودر

افراد از کرم پودر برای یکدست شدن آرایش خود و مخفی کردن مشکلات پوستی استفاده می‌کنند. استفاده از کرم پودر باید به اندازه باشد؛ یعنی نه خیلی زیاد که باعث شود به خوبی روی پوست شما نخوابد و نه کم که صورتتان یک دست نباشد.

استفاده از کانسیلر قبل از کرم پودر

کرم پودر به عنوان بیس آرایش استفاده می‌شود تا بتواند صورت را یکنواخت کند. کانسیلر باید به میزان کافی با یک تا دو درجه روشنی بیش‌تر نسبت به کرم پودر بعد از آن استفاده شود‌. به‌کارگیری کانسیلر قبل از کرم پودر یک اشتباه آرایشی است که باعث خراب شدن زیبایی چهره شما می‌شود.

انتخاب نادرست سایه چشم

سایه‌ای که برای چشم‌‌های خود استفاده می‌کنید باید متناسب با رنگ پوست، نوع آرایش، فرم چشم باشد. انتخاب سایه بدون در نظر ویژگی‌های ظاهری صورت باعث می‌شود که چشم‌‌های شما فرم نامناسب و زشتی بگیرد. اگر هدف شما آرایش روزانه و معمولی است از رنگ‌های ملایم استفاده کنید و برای مجالس هم می‌توانید از سایه‌های تیره‌تر بهره ببرید.

اشتباهات آرایشیاستفاده اشتباه از رژگونه

اگر در آرایش خود از رژ‌گونه هم استفاده می‌کنید باید به اندازه کافی آن را روی سیب گونه بکشید؛ چراکه در صورت زدن بیش از اندازه، چهره شما غیر طبیعی به نظر می‌رسد.

اشتباهات آرایشی ابرو

ابرو عضو مهمی در صورت هر فردی است که در زیبایی چهره نقش به‌سزایی دارد. در این قسمت قصد داریم به برخی از اشتباهات در آرایش ابرو بپردازیم:

پهن کردن غیرطبیعی ابروها

هنگامی که از مداد یا ریمل متناسب با رنگ ابرو استفاده می‌کنید سعی کنید با زدن ضربه‌های سطحی، خط‌هایی به شکل مو در جاهای خالی ایجاد کرده و از کشیدن خطوط پهن که یکی از اشتباهات آرایشی به شمار می‌رود خودداری کنید.

تیره کردن بیش از اندازه ابرو

این کار باعث می‌شود چهره شما غیرطبیعی و سن بالاتر نشان داده شود. از رنگ‌هایی با روشنی یک تا دو درجه بیشتر نسبت به موهای خود در آرایش ابرو استفاده کنید.

اشتباهات آرایشی چشم‌

برای اینکه بتوانید یک آرایش چشم بی‌نقص داشته باشید باید در ابتدا اشتباهات ناشی از آن را به‌خوبی بشناسید. در ادامه به برخی از اشتباهات آرایشی مربوط به چشم‌ها اشاره می‌کنیم:

اشتباهات آرایشیاستفاده نکردن از پرایمر

پرایمر باعث افزایش ماندگاری سایه چشم و مانع از پخش شدن آن می‌شود. همچنین استفاده از آن در صاف و یکنواخت شدن سطح پلک شما تاثیر دارد. بنابراین سعی کنید در آرایش خود از پرایمر بهره ببرید.

استفاده نادرست از خط‌ چشم

مدل خط‌ چشمی که انتخاب می‌کنید باید با فرم چشم شما تناسب داشته باشد. به طور کلی خرید خط چشم ضخیم برای فرم‌های درشت مناسب‌تر است پس اگر چشم‌های ریزی دارید از این مدل استفاده نکنید. کشیدن مداد سفید در داخل چشم باعث بزرگ‌تر دیده شدن آن می‌شود.

استفاده اشتباه از ریمل

ریمل را به اندازه کافی استفاده کنید و مواظب باشید مژه‌های شما به همدیگر چسبیده نشوند. باید به این نکته توجه داشت که برای مژه‌های پایین نباید بیش از اندازه ریمل استفاده کرد؛ زیرا باعث می‌شود چین و چروک‌های زیر پلک شما بیشتر در معرض دید قرار بگیرد. پس تنها لایه نازکی از ریمل را روی مژه‌های پایین خود بکشید تا چهره طبیعی شما حفظ شود.

برای خرید ریمل در فروشگاه کایلی بیوتی کلیک کنید.

استفاده از سایه به جای کانسیلر

گاهی اوقات افراد به دلیل نداشتن کانسیلر از سایه سفید به‌جای آن استفاده می‌کنند. این کار شاید در بعضی شرایط کاربردی باشد؛ اما در واقع استفاده از سایه به جای کانسیلر نمی‌تواند پوشش مناسبی برای اطراف پلک شما ایجاد کند و چین و چروک‌های اطراف چشم را بیشتر در معرض دید قرار می‌دهد.

هنگام خرید کانسیلر حتما به کیفیت آن توجه داشته باشید شما می‌توانید باکیفیت‌ترین کانسیلر را از سایت کایلی بیوتی خریداری نمایید.

اشتباهات آرایشی لب‌ها

قبل از آرایش لب، مراقبت و رسیدگی به آن اهمیت ویژه‌ای دارد. در این قسمت به برخی از اشتباهات آرایشی لب‌ها اشاره می‌کنیم:

انتخاب رنگ نامناسب رژلب

رژلب باید بر اساس رنگ لب، موقعیت و سن شما انتخاب شود. به عنوان مثال اگر لب‌های کوچکی دارید استفاده از رنگ‌های روشن در بزرگ‌تر دیده شدن آن‌ها کمک می‌کند. اما اگر لب‌های شما نسبتا بزرگ است رژلب‌هایی با رنگ تیره‌تر گزینه مناسب‌تری می‌تواند باشد‌.

زدن رژلب بیرون از حاشیه طبیعی لب

استفاده از رژلب در خارج از محدوده دهان ظاهر غیرطبیعی به آن می‌دهد؛ چراکه رژلب براساس پوست لب شما ساخته شده است و استفاده از آن در بیرون حاشیه دهان زیبا نیست.

استفاده نکردن از خط لب

خط ‌لب ظاهری مرتب‌تر به شما می‌دهد و مانع از پخش شدن رژ می‌شود. رنگ خط ‌لبی که باید استفاده کنید معمولا شبیه به لب است یا می‌تواند بر اساس رنگ رژ یک درجه تیره‌تر نیز باشد.

اشتباهات آرایشی صورت

همان‌طور که در مطالب قبلی گفتیم قبل از هرچیزی باید صورت خود را با استفاده از شوینده‌ای مناسب بشویید و در نهایت با یک آبرسان آن را مرطوب سازید. شست‌و‌شوی صورت به عنوان زیرساز پوست مهم است و رعایت نکردن آن از اشتباهات آرایشی رایج به‌حساب می‌آید.

سعی کنید هنگام آرایش برای ماندگاری بیشتر از پرایمر استفاده کنید. زدن کانسیلر قبل از کرم پودر یک اشتباه رایج آرایشی است که باید از آن دوری کنید. رنگ هایلایتر، کانسیلر، رژگونه باید متناسب با پوست باشد. زیاده‌روی در مصرف آن‌ها استفاده نکنید؛ زیرا ظاهری غیرطبیعی به شما می‌دهد.

اشتباهات بعد از آرایش

پس از انجام آرایش هم احتمال اشتباهاتی وجود دارد که خوب است با آن‌ها هم آشنا شوید:

عدم استفاده از عطر

انتخاب عطر بستگی به سلیقه شما و فصل سال دارد؛ اما استفاده از آن باید به اندازه باشد طوری‌که یک رایحه ثابت و ملایم ایجاد کند.

آرایش و زیبایی موها

مرتب بودن موها نیز علاوه بر آرایش صورت اهمیت دارد؛ اما به‌شرطی که در این زمینه زیاده‌روی نکنید. هرچقدرکه موها طبیعی‌تر و بدون ژل، واکس وغیره باشد چهره شما جلوه بهتری می‌تواند داشته‌‌ باشد.

اشتباهات آرایشیعدم پاک‌سازی پوست

از دیگر اشتباه‌های آرایشی عدم پاک‌سازی پوست پس از بازگشت به منزل است. مواد آرایشی که روی صورت شما وجود دارد پس از گذشت مدتی می‌تواند باعث آسیب به پوست شود. پس از آنکه دیگر نیازی به آرایش خود نداشتید پوستتان را با استفاده از شوینده‌ای مناسب بشویید و روتین خود را رعایت کنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با برخی از اشتباهات آرایشی که روزانه ممکن است آن‌ها را انجام دهید آشنا کنیم تا بتوانید با اصلاح این موارد به چهره ایده‌آل خود برسید. شما با رعایت اصول آرایش و شناخت اشتباهات ناشی از آن می‌توانید یک پوست سالم و بی‌نقص داشته باشید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که در به‌کارگیری مواد آرایشی هیچوقت زیاده‌روی نباید کرد؛ چراکه می‌تواند باعث آسیب به پوست شما شود. از اینکه مطالب ما را تا به اینجا دنبال کردید از شما سپاس‌گزاریم. در صورتی که نیاز به راهنمایی‌های بیشتری داشتید می‌توانید در کامنت با ما و دیگر مخاطبان کایلی بیوتی درمیان بگذارید و یا از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *